جمعه 4 بهمن 1398 28 جمادی‌الاول 1441 Friday 24 January 2020

.

.

دیدار مدیر کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با امام جمعه اهل سنت و مدیر حوزه علمیه نور بناور سیمین شهر
1396/11/04

دیدار مدیر کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با امام جمعه اهل سنت و مدیر حوزه علمیه نور بناور سیمین شهر

در سفر به استان گلستان دیدار و ملاقات با علمای اهل سنت یکی از برنامه های تقریبی اداره کل امور بانوان می باشد.در این سفر با توجه به این که میلاد حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) و روز پرستار یکی می باشد ترجیح دادیم با علمایی که کسالت داشته و در بستر بیماری بودند، دیدارهایی داشته باشیم.

امام جمعه محترم اهل سنت بناور سیمین شهر، تشکر و سپاس فراوان داشتندو فرمودند: حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) اسوه و الگوی صبر برای بانوان مسلمان است.

حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) الگویی برای بانوان مسلمان است.

آن بانوی بزرگوار با تحمل مصایب فراوان که کمتر کسی به خود دیده نمونه ای کامل از بانوی اسلامی است.

پیام آور نهضت عاشورا بعد از اسارت هم خودش را نباخت و با سخنرانی کوبنده ای که در کاخ بنی امیه کرد چهره نیرنگ دشمنان اهل بیت را نشان داد.

بانوان در پیروزی و تداوم دین اسلام خدمت کردند، فداکاری حضرت خدیجه (سلام الله علیها) باعث موفقیت پیامبر اعظم (صل الله علیه و آله) در ابلاغ رسالتش شد.

و زحمتی که بر عهده بانوان مسلمان است بر اموراتی که مردان انجام می دهند مضاعف است.

سرکار خانم دکتر شریعتی مدیر کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز در این دیدار آرزوی سلامتی و توفیق جناب آقای آخوند رجب محمد حنفی را خواستار شدند و از همسر ایشان جهت پرستاری پر مهر و خستگی ناپذیرشان،  تشکر و قدردانی نمودندو فرمودند: در کنار مردان موفق همسران عالم، خوب و یاوران نیکو نقش به سزایی دارند.

و در ادامه انتها سرکار خانم دکتر شریعتی فرمودند: دومین همایش «خدیجه بانوی فضیلت» هفته وحدت امسال در شهر سنندج برگزار شد و سال آینده سومین همایش آن در استان گلستان برگزار می شود.

و نیز فرمودند:  بانوان استان گلستان پتانسیل بالایی در مشارکت های اجتماعی دارند و برگزاری این همایش نیز به ارتقاء سطح علمی و آموزشی آنها کمک می کند.

در پایان این دیدار خانم دکتر شریعتی با اهداء یک جلد کلام الله مجید به همراه سجاده نماز و لوح سپاس از تلاش های فراوان جناب آقای آخوند حنفی در راستای ترویج فرهنگ وحدت و تقریب تقدیر و تشکرکردند.

    

 

0 نظر

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها