جمعه 4 بهمن 1398 28 جمادی‌الاول 1441 Friday 24 January 2020

.

.

همایش مبارک ترین پیوند ویژه سالروز ازدواج  پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله ) و حضرت خدیجه (سلام الله علیها)

همایش مبارک ترین پیوند ویژه سالروز ازدواج پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله ) و حضرت خدیجه (سلام الله علیها)

به مناسبت  سالروز  ازدواج حضرت محمد  (صل الله علیه و آله )  و  حضرت خدیجه کبری ( سلام الله علیها)؛ سرکار خانم دکتر شریعتی مدیرکل امور بانوان در این همایش حضور داشتند و سخنرانی نمودند

 

اداره کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با مشارکت حوزه های مقاومت بسیج خواهران (حوزه بسیج دانشجویی و حوزه بسیج دانشجویی )شهرستان قاین وسازمان بسیج جامعه زنان شهرستان قاین در مجتمع فرهنگی مهدیه  همایش بزرگی را برگزار نمودند؛

سپس سرکار خانم حسینی نژاد مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان قاین فرمودند : این همایش با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی و با تبیین الگوی زندگی سالم و تقویت وحدت مسلمین ،با عنوان "خدیجه محوروحدت جهان اسلام"با حضور سرکار خانم دکتر شریعتی مدیرکل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ؛ روز چهارشنبه ویژه خواهران در محل مهدیه قاین برگزار شد و از عموم بانوان شهرستان قاین دعوت شده بود تا دراین همایش شرکت نمایند.

سخنرانی سرکار خانم دکتر شریعتی؛ مشاور دبیرکل و مدیرکل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

بسم الله الرحمن الرحیم

خانم دکترشریعتی مدیر کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درهمایش"مبارک ترین پیوند"که به مناسبت سالروز ازدواج حضرت محمد(صل الله علیه و آله)وحضرت خدیجه کبری(سلام الله علیه و آله) برگزار شد، فرمودند:

خدیجه (سلام الله علیها) امیربراموال بود نه اسیر مال و ماباید دراین آیینه ، زندگی خودرا نموداری کنیم .

 ذات اقدس احدیت انسان را آفرید واین انسان را درجایگاه زن ومرد به جهان هستی هدیه کرد وانسان لباس آدمیت پوشید وآدمیت ارزش انسان است وزندگی سعادتمندانه در گرو عملکرد مومنانه است.

خدیجه کبری (سلام الله علیها) همسر پیامبر (صل الله علیه و آله) وبانوی اندیشمند ودانا وتوانمند واهل علم وتقواست وخدیجه (سلام الله علیها )زندگی سعادتمندانه را برای زنان مسلمان پیرو قرآن وعترت در جهان هستی رقم زد واین کاری ارزشمند وبزرگ است .

اگر بخواهیم در مسیر زندگی سعادتمندانه تاثیر گذار باشیم باید توجه خودمان را به معلمان عالی که ذات اقدس احدیّت در مقابل ما قرارداده است معطوف کنیم ودر آینه نیک زنان عالم هستی زندگی خودمان را رقم بزنیم.

خانم دکتر شریعتی با اشاره به آیاتی از قرآن مجید که از زنان بزرگوار نام برده است فرمودند: قرآن به زنانی همچون هاجروساره ومریم  اشاره می کند که در زمان خود نقش آفرین بوده اند اما ذات اقدس احدیت برای عالم هستی بانویی را انتخاب کرد که این بانو فرزند فرخنده خدیجه کبری است.

فاطمه (سلام الله علیها) حاصل دستاوردهای رسالت پدر بزرگوار و همسربزرگوارشان حضرت خدیجه (سلام الله علیها)است،بزرگ بانویی که تمام هستی اش را برای تحقق اهداف اسلام در طبق اخلاص گذاشت.

آیااگر بخواهیم زمینه ساز زندگی سعادتمندانه در دنیا وآخرت باشیم غیر این است که در آیینه زنان بزرگ وسرنوشت ساز عالم هستی زندگی خودراترسیم کنیم؟

خدیجه کبری (سلام الله علیها ) بانویی است که با درایت وبا مدیریت وبا توانمندی عهده دار مهم ترین برنامه های اقتصادی جزیره العرب بود .

در زمان جاهلیتی که دختران را زنده به گور می کردند حضرت خدیجه(س)چگونه زندگی کرد که مدیریت اقتصادی زمان خودش  را به دست گرفت ؟

چگونه مدیریت کرد که تاجران وبرنامه ریزان اقتصادی آن زمان در مقابل خدیجه کبری عددی نبودند ؟

چگونه زندگی کردکه مال وثروتش برای اهداف اسلام راستین به کار گرفته شد ؟

این بانو چگونه زندگی کرد که خداوند در مقدرات این بانو همسرش را پیامبر خاتم  قرارداد وشایستگی مادر انسان کامل یعنی حضرت فاطمه (س)را پیدا کرد واینها برای ما آیینه است.

خانم دکتر شریعتی در ادامه با اشاره به آغاز زندگی خدیجه(سلام الله علیها) با پیامبر(صل الله علیه و آله) فرمودند: این زندگی زمانی آغاز شد که دوران سخت زندگی پیامبر(صل الله علیه و آله) بود؛

این زندگی زمانی آغاز شد که خدیجه(سلام الله علیها) می دانست همسرش تعیین کننده نقشی اساسی در جامعه بشریت است اما هنوزپیامبر به پیامبری برگزیده نشده بود وخدیجه این را احساس می کردکه پیامبر تعیین کننده است.

حضرت خدیجه(سلام الله علیها) مال واموال خودرا به تقدیم پیغمبر(صل الله علیه و آله) کرد واین به زبان آسان است ودر آن زمان آنقدر مورد اذیت مردمان زمان خود قرار گرفت که حدی ندارد.

خدیجه (سلام الله علیها) امیربراموال بود نه اسیر مال و ماباید دراین آیینه ،زندگی خودرا نموداری کنیم

خدیجه (سلام الله علیها)  شخصیتی بود که ،آنجایی که باید مالش را بذل کند از همه گذشت ودر زمان رحلتش هیچی از مال دنیا نداشت اما همه چیز را به دست آورد

خدیجه (سلام الله علیها) مظهر اسم "عطوف " و "ودود "بود وخدیجه زن بزرگی بود  ومال دنیا اورا از مسیر انسانیت وآدمیت منحرف نکرد.

خدیجه (سلام الله علیها) زن قدرتمند حجاز وبانوی توانمند اقتصادی بود  که هیچ مردی درعربستان و حجازدر ثروت به پای خدیجه نمیرسید واین پیوند مبارک خدیجه (سلام الله علیها) را جاودانی کرد واموالش را بهترین باقیات وصالحات برایش قرارداد.

خانم دکتر شریعتی با اشاره به اهمیت برگزاری این گونه مراسمات فرمودند :برگزاری این مراسم واین نشست ها برای این است که ما خودمان را در آیینه تمام نمای قرآن وعترت مشاهده کنیم

این نشست های معنوی باید از ما زنان، معماران توانمندی از این حیات طیبه در این جهان وآن جهان بسازد.

امروز زنان نقش تعیین کننده ای در جامعه بشری دارند ومی طلبد که ما زنان ایرانی که پیرو قرآن وعترت هستیم رفتار وکردار وروش ومنشمان در مسیر صحیح زندگی باشد.

ودر بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه ومقام زن اشاره کردند وفرمودند :زن مادر است وبه فرمایش امام(ره) از دامن زن ،مرد به معراج می رودومادر نقش تعیین کننده دارد

مادرانی که تقوا را برای فرزندان معلم هستند ومعلم آموزش نماز برای کودکان خردسالشان هستند وحیا وحجاب وعفافشان آیینه تمام نمای فرزندانشان است نقش تعیین کننده ای در جامعه  دارند.

حضرت خدیجه (سلام الله علیها) اولین زنی بود که مسلمان شد وآیا این مقام کمی است؟ وچگونه می شود که حضرت خدیجه (سلام الله علیها) آن سرنوشت را رقم می زند که بعد از 1400سال روز ازدواجش را جشن می گیریم وبدانید که نیکی ها ماندگار است .

و در ادامه فرمودند: امروز ایران اسلامی به برکت جامعه مردان وزنانش وبه ویژه زنانش وبه برکت بسیجیان توانمندش سیرتکاملی را برای ظهور حضرت مهدی(عج الله تعالی فرجه) فراهم می کند ولذا باید به بسیج را بها دهید.

بسیج سرمایه گرانقدر نظام ولایی است واگر داعش ملعون از سرزمین های اسلامی رانده شد و اگراین جرثومه فساد وجنایت که نظام سلطه آن رابرای از بین بردن ارکان وحدت مسلمانان زمینه ساز کرده بود شکست خورد به همت جامعه بسیجی وسپاهیان عزیز است که معلم برای دیگر کشور ها شدند وبه برکت جامعه بسیجی کشور است که یمن امید به پیروزی دارد وامیدواریم بتوانیم زمینه ساز تعالی این جامعه اسلامی وپشتوانه مقام معظم رهبری (مدالظله العالی ) باشیم .

 

 

 

0 نظر

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها