جمعه 4 بهمن 1398 28 جمادی‌الاول 1441 Friday 24 January 2020

.

.

دیدار  مدیر کل امور بانوان  با مفتی عبدالحلیم قاضی
1396/02/20

دیدار مدیر کل امور بانوان با مفتی عبدالحلیم قاضی

دیدار و ملاقات  سر کار خانم شریعتی با مفتی عبدالحلیم قاضی  مدرس دانشگاه ادیان و مذاهب در قم و نیز استاد  دانشگاه تقریب مذاهب در زاهدان و  مدرس حوزه علمیه خواهران دارا علوم مکی و عضو شورای فتا در زاهدان 

جناب مفتی قاضی از بابت تشکیل و ایجاد نشست و نیز از زحمات و تلاش های مجمع در جهت تقریب تشکر و قدرانی داشتند و روی بحث تقریب تأکید فراوانی داشتند و نیز فرمودند تلاش و داشتن اخلاص می تواند بسیار تأثیرگذار در تقریب باشد و دعا هم بسیار مهم است مثال بسیار زیبایی در رابطه با تقریب زدند. تقریب را همانند آب جاری تشبیه کردند تقریب باید همچون جریان آب باشد. اگر جلوی سیل آب مانعی باشد به هر حال آب سعی می کند به طرقی راهی را برای خود پیدا کند. یقینا عقب نشینی نمی کند آب حرکت می کند راکد نمی ماند این حرکت و تحرک فوایدی را نیز به همراه دارد علاوه بر اینکه مسیر راه خود را سیراب می کنر خود آب از راکد بودن باز می ماند و حالت تعفن پیدا نمی کند. ما باید مانند آب باشیم و تحرک داشته باشیم. با اخلاص و خدمت کردن عمل کنیم سپس در پاسخ به سوالات خانم دکتر شریعتی در رابطه با آسیب ها اشاراتی به مقاله نوشته شده خودشان در مجله افق مکس داشتند و در انتها همکاری خود را با امور بانوان اعلام فرمودند حاضر به همکاری مستمر می باشند .

سرکار خانم شریعتی نیز تأکید بر لزوم ایجاد وحدت داشتند باید به طور جد در جهت تقریب کوشا باشیم مخصوصا باید در جهت تقریب جوانان را تربیت کنیم ما تلاش می کنیم در زیر پرچم اعتصموا بحبل اللّه جمیعاً و لا تفرقوا باشیم. خوشبختانه پنجره های روشنی برای وحدت اسلامی باز شده تحقق وحدت یعنی عزت جهان اسلام ما باید فرصت ها را مناسب بداریم برای تقریب و نیز سعی و تلاش خود را همچنان داریم و آسیب شناسی نیز خواهیم داشت از راهنمایی های جناب مفتی عبدالحلیم قاضی نهایت استفاده کردیم سرکار خانم دکتر شریعتی اشعاری در مدح حضرت رسول اکرم(ص) سروده بودند تقدیم مفتی قاضی کردند. 

 

 

 

0 نظر

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها