شنبه 28 دي 1398 22 جمادی‌الاول 1441 Saturday 18 January 2020

.

.

دیدار و نشست سرکار خانم دکتر شریعتی با جناب شیخ محمد سعید خطیبی
1397/11/11

دیدار و نشست سرکار خانم دکتر شریعتی با جناب شیخ محمد سعید خطیبی

نشست اداره کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با جناب شیخ محمد سعید خطیبی مدیریت محترم مدرسه سلطان العلما قشم (ویژه برادران و خواهران) در روستای طولا 6 کیلومتری قشم

این نشست در روز سه شنبه با استقبال گرم جناب شیخ محمد سعید خطیبی مدیریت محترم مدرسه سلطان العلما قشم و دیگر مسئولین محترم این حوزه صورت گرفت.

و پس از خوش آمدگویی و ابراز خوشحالی جناب شیخ بابت حضور اداره کل امور بانوان، ایشان گزارش کوتاهی از عملکردها و فعالیت های خود در این حوزه داشتند و در ادامه نیز خانم دکتر شریعتی بیاناتی را فرمودند.

 

اشاره کوتاهی به گفتگو خانم دکتر شریعتی و جناب شیخ خطیبی:

در این دیدار سرکار خانم دکتر شریعتی ضمن عرض تشکر و قدردانی از بزرگواران سلام آیت الله اراکی دبیرکل محترم مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را رساندند و فرمودند ایشان برای همه شما بزرگواران آرزوی توفیق و سلامتی داشتند.

در ادامه فرمودند: هدف از این که ما به شما زحمت دادیم و در خدمت شما بزرگواران هستیم این هست که ان شالله بتوانیم با همراهی و همکاری و همدلی با هم و محبت و مودتی که خداوند متعال عنایت کرده بین همه ما، بتوانیم در جهت محقق شدن اهداف اسلام عزیز در کشور خودمان در جهان اسلام موفق شویم.

شما بزرگواران می دانید ما هر چه داریم از قرآن و اسلام و سنت پیامبر اکرم صل الله علیه و آله و سلم و عترت معصومین علیهم السلام است و سفر ما به اینجا هم برای قدردانی و تشکر از زحمات شما بزرگواران در این زمینه است و تلاش روزافزونی را داریم برای همدلی ها و تحقق اهداف و هم این که ان شاءلله بتوانیم با یاری همدیگر در این چهل سالگی انقلاب اهداف را به پیش ببریم تا آن چیزی که قرآن کریم از ما خواسته است را محقق کنیم 

و ان شاء الله امت واحده ای هستیم و آئینه ی عملکرد ما به حول و قوه الهی « وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَميعًا وَلا تَفَرَّقوا » است.

همه ما می دانیم که امروز در مسیر اسلام عزیز خیلی توطئه ها و فتنه ها هست خیلی مسائل مختلف و جنایت های فراوان به مسلمانان تحمیل کردند.

امیدواریم ان شاءالله با همه راهنمایی های رهروان قرآن و عترت و سنت پیامبر اکرم صل الله علیه و آله و سلم بتوانیم جلوی این فتنه ها را بگیریم و آینده ای نوید بخش و پر از امید را برای مسلمانان عزیز در اقصا نقاط جهان شاهد و ناظر باشیم.

و ما برای این انس و مودت و قوی شدن و مضاعف شدن تقریب و وحدت همه در کنار هم هستیم و ارائه طریق شما بزرگواران هم می تواند خیلی در این مسیر مؤثر باشد.

در عرصه بانوان هم همین طور، نیمی از جمعیت جوامع زنان و نیمی دیگر را مردان تشکیل می دهد و قرآن کریم می فرمایند:

مَنْ عَمِلَ صلِحاً مِّن ذَکرٍ أَوْ أُنثی وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْیِیَنَّهُ حَیَوةً طیِّبَةً

ما می خواهیم ان شالله زندگی سعادتمندانه و مومنانه را با عملکرد مردان و زنان در کشور خودمان در درجه اول و بعد در جهان اسلام را شاهد و ناظر باشیم.

و همه در این صراط مستقیم  گام گذار خواهیم بود

از همه شما بزرگواران سپاسگذاریم  والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

جناب شیخ هم عرض سلام و سپاس داشتند و این مدرسه ان شالله موجب برکات و خیرات خواهد شد و اگر قرار بر اصلاح است 

این نیت ها است که اعمال ما را رغم می زند و شکل می گیرد، ان شالله نیت ها پاک باشد توفیق الهی همراه آن است.

یک قصه مشهوری است که به زمان قبل اسلام بر می گردد که روزی یکی از پادشاهان ایران به شکار می رود و از همراهان او را دنبال می کنند و به باغی می رسد و اناری می خواهد و پسر بچه ای در باغ بوده که مسئول آن باغ بوده و بدون آن که شاه را بشناسد برایش اناری می آورد و پادشاه می خورد و بسیار خوشش می آید و تصمیم می گیرد باغ را تصاحب کند بعد از پسر بچه انار دیگری می خواهد ولی می بیند که این انار طعم انار قبلی را ندارد و پرسید مگر از همان درخت نیست و پسر پاسخ داد همان درخت است اما دیگر پادشاه نیت بد کرد و طعم انار هم تغییر کرد و باز پادشاه از تصمیمش برگشت و باز انار طلب نمود ودید که همان طعم انار اول است.

منظور از این داستان این است که اعمال مان به نیات مان باز می گردند و از خداوند می خواهیم قبل از هر چیزی ان شالله نیت ها و دل های ما را پاک بکنند.

در این دوران ما این چند سال اخیر که مشکلات بیشتر شده و مشکلات معیشتی این روزها برمی گردد به این که دلبستگی مردم مثل آن زمان اوایل انقلاب نیست و باید این دلبستگی ها را بیشتر کنیم و برگردیم به اوایل انقلاب اسلامی و دلها را بیشتر به هم نزدیک کنیم و بتوانیم نیت هایمان را پاک کنیم، ان شاء لله 

خانم دکتر شریعتی در ادامه فرمودند: 

نکته ای را اشاره کنم که ما الحمدلله از نظر سواد قرآنی در کشور در سطح بالایی قرار داریم اما ما باید این را با فرهنگ قرآنی تکمیل کنیم

فرهنگ قرآن راه و رسم زندگی را به ما می آموزد اگر قرآن کریم مار ا امت واحده می داند و به ما توصیه می کند و امر می کند که ما اعتصام داشته باشیم به حبل الله و قرآن مجید راه و رسم زندگی را به ما یاد می دهد و همان گونه که اشاره کردند نیت های خوب و نیت های صادق و سالم این ها ره گشا خواهد بود

ما قبل انقلاب جمعیت زیر سی میلیونی داشتیم ولی در حال حاضر بیش از هشتاد میلیون جمعیت داریم و جامعه جوان ما در اقصا نقاط شهرها و سراسر کشورنیازمند فراگیری فرهنگ تقریب و وحدت و فرهنگ قرآنی هستند.

ما امیدواریم که ان شالله با نیت های پاک و صادق بتوانیم در مسیر قرآن و تحقق اهداف قرآن کار را پیش ببریم که امروز جامعه جوان ما پیش از هر زمان دیگری نیازمند راهگشایی از شما استادان بزرگوار است و امیدواریم ابا عنایت خداونددر این مسیر بتوانیم گام گزار باشیم 

حضرت امام (قدس السره الشریف) و مقام معظم رهبری (مدالظله العالی) همواره بر این امور تاکید داشتند که ما بتوانیم اهدافمان را با همدلی و وحدت در داخل کشور و در جهان اسلام پیش ببریم و توصیه به عملکرد واحد را از منظر قرآن و عترت شکل دهیم.

شما بزرگواران در این زمینه نقش بسیار بزرگ و سترگی دارید و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی هم در همین زمینه گام گذار است 

امیدواریم این چهل سالگی انقلاب اسلامی ما پیش درآمد و آغازی باشد برای حرکت تکاملی چهان اسلام

از شما تشکر می کنیم و امیدواریم خواهران ما چه اهل تسنن و چه اهل تشیع گام گزار در جهت تحقق اهداف قرآن و عترت و سنت پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله و سلم) باشند.

 

0 نظر

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها