جمعه 4 بهمن 1398 28 جمادی‌الاول 1441 Friday 24 January 2020

.

.

بیانات حجت الاسلام و المسلمين حاج آقاي عبادي نماينده محترم ولي فقيه در استان و امام جمعه محترم در نشست با مدیرکل امور بانوان سرکار خانم دکتر شریعتی
1397/07/30

بیانات حجت الاسلام و المسلمين حاج آقاي عبادي نماينده محترم ولي فقيه در استان و امام جمعه محترم در نشست با مدیرکل امور بانوان سرکار خانم دکتر شریعتی

سرکار خانم دکتر شریعتی در سفر استانی به خراسان جنوبی دیدار و نشست با حجت الاسلام و المسلمين حاج آقاي عبادي نماينده  محترم ولي فقيه در استان و امام جمعه محترم  بيرجند داشتند.

در این نشست حجت الاسلام و المسلمين حاج آقاي عبادي  ابتدا عرض خیر مقدم و خوش آمد گویی خدمت مدیر کل محترم  امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب داشتند و سپس فرمودند : اگر مسلمانان در مشترکات وحدت خود را حفظ کرده و تحت تأثیر کفار و مشرکین قرار نگیرند، به عزت می رسند.  اگر مسلمین در مشترکات وحدت خود را حفظ و تحت تأثیر کفار و مشرکین قرار نگیرند، می توانند بر فتنه ها غلبه کنند. مسلمان با وجود جمعیت، امکانات بالقوه و بالفعلی و بالاتر از همه غنای مکتبی دارند، اگر وحدت خود را حفظ کنند به عزت می رسند. دشمنان نیز اگرچه به صورت فریب و به ظاهر بعضی از اهل مذاهب را هدف قرار می دهند اما دروغ می گویند آن ها دشمن همه مسلمان ها چه شیعه و چه سنی هستند.

وی با طرح این سوال که آیا وقت آن نرسیده که بیدار شویم؟، گفتند: جریان های فتنه گر که شهرهای مسلمانان را ویران می کنند و مردم را آواره می کنند با هیچ مذهبی از مذاهب اسلامی سازگار نیستند و این باید برای خود مسلمانان تبیین شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه مذهب به عنوان راه دین شناسی و راه کارشناسی بوده و بیش از این نیست، بیان داشتند: اصل قرآن و سنت است و شیعه بهترین راه را که همان اهل بیت(ع) هستند، انتخاب کرده و دیگران نیز راه دیگری را انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه شایسته تر برای رعایت اخلاق، آداب و حرمت دین است، عنوان داشت: در همه علوم اختلاف نظر وجود دارد اما نزاع و دعوا بر سر این اختلافات، اخلاق و فکر انحرافی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه وحدتی که در این مقطع مطرح می شود یعنی مسلمانان مشترکات را بگیرند و منافع خود را حفظ کنند و هر کس به دین خودشان عمل کنند، افزود: وحدت یعنی به پیروی از افراد معین به دین و مذهب خود عمل کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی نیز فرمودند: دین شناسی کنید اما به همان میزانی که در هر شته ای اختلاف نظر وجود دارد هر کس دلایل خود را مطرح کرده و قدرت تحمل خود را بالا ببرید.

وی، منشا اصلی اختلافات و دنباله روی از فتنه ها را جهل دانست و گفت: در بعضی اوقات نیز منشا این اختلافات لجاجت افرادی است که مردم را دنبال فتنه می برند. اگر بخواهیم در این جهت موفق شویم باید با جهل مبارزه کنیم و برکسانی که لجاجت  می کنند، اتمام حجت شده و بر مردم نیز بصیرت داده شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی با اشاره به حضور انگلیس در کشورهای اسلامی از ۲۰۰ سال قبل، عنوان داشتند: امروز از اختلافی که بیگانه ها کاشته اند بهره برداری می کنند و روشنگری و بصیرت و جهل زدایی و مبارزه با لجاجت می تواند زمینه ساز وحدتی باشد که به بیگانه باج ندهند. اگر مردم از عناصر خودفروخته فاصله بگیرند و بصیرت داشته باشند از فتنه ها جلوگیری می شود. 

 

0 نظر

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها