جمعه 4 بهمن 1398 28 جمادی‌الاول 1441 Friday 24 January 2020

.

.

حضرت آیت‌الله اراکی در سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی
1397/09/04

حضرت آیت‌الله اراکی در سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

حضرت آیت‌الله اراکی در سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی؛ تفرقه در جهان اسلام شکست خورده است.

آیت‌الله اراکی در مراسم افتتاحیه سی و دومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی اظهار کردند: خدا را شاکریم که از گرداگرد جهان اسلام شخصیت‌های بزرگی در این کنفرانس حضور یافتند تا وحدت و یکپارچگی خود را در مسیر رسول اکرم (صل الله علیه و آله و سلم) و قرآن کریم نشان بدهند و حمایت خود را از مقاومت اسلامی در برابر مستکبران اعلام کند.

در ادامه با تشکر ویژه از رئیس جمهور و با بیان این که ایشان از چهره‌های تقریبی جهان اسلام هستند خاطرنشان کردند:‌همچنین از نخست وزیر عراق، دبیر کل حزب‌الله لبنان، رئیس اتحادیه علمای شام، وزیر دینی سابق تونس و سایر شخصیت‌های برجسته فلسطینی نیز تقدیر می‌کنم.همچنین بر خود لازم می‌دانم که از مقام معظم رهبری تشکر کنم چرا که ایشان همواره جریان تقریب را مورد عنایت قرار داده‌اند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با قرائت بخشی از پیامهای مراجع تقلید،آیت‌الله مکارم شیرازی و آیت‌الله نوری همدانی و  تشکر ویژه از این دو شخصیت ادامه داد: در بخشی از پیام آیت‌الله مکارم شیرازی خطاب به سی و دومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی آمده است که از برگزاری همایش وحدت اسلامی یک برنامه مبارک و ارزشمندی است و از تمام دست‌اندرکاران تشکلر می‌کنم. امیدواریم این وحدت به نفع مسلمین استفاده شود. قرآن و روایات اسلامی و وحدت در راس مسائل است .

در بخش دیگری آمده است: قرآن کریم تفرقه میان مسلمانان را از آثار شرک می‌شمارد. آیا سزاوار است با این افرهنگ که در میان مسلمین است گروههای مسلمین با یکدیگر اختلاف داشته باشند. گروهی نادان آتش جنگ فرقه‌ای را به راه انداختند و خون مسلمانان را ریخته و خانه‌های آنان  را ویران می‌کنند آیا این،جانب مردم وعلمای بزرگ جهان اسلام پسندیده است؟ برگزای همایش وحدت خوب است اما تا ریشه ظلم خشکیده نشود به جایی نمی‌رسیم. دشمن از هر ابزاری استفاده می‌کند ما نباید اخبار خود را از رسانه‌های دشمن بگیریم. 

آیت‌الله اراکی ادامه دادند: در بخش دیگری از پیام آیت‌الله مکارم شیرازی آمده است که این گونه جلسات باید در طول سال برگزار شود تا این مشکلات تفرقه افکنانه رفع شود و از برگزاری این همایش باشکوه تشکر می‌کنم و امیدوارم وحدت کامل برای مسلمین به وجود بیاید.

ایشان در ادامه با اشاره به بخشی از پیام آیت‌الله نوری همدانی به سی و دومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی ادامه دادند: ایشان در بخشی از پیام خود آورده است که از دست‌اندرکاران مجمع برای برگزاری این همیاش تقدیر و تشکر می‌کنم. خداوند برای جلوگیری از تفرقه، جوامع اسلامی را به وحدت دعوت می‌کند. خداوند  در قرآن کریم واجب بودن وحدت را ذکر  کرده و بر حرام بودن تفرقه تاکید می‌کند. راه رسیدن به همدلی و پاک شدن انسان‌ها از آلودگی، وحدت است.امسال کنفرانس وحدت با محوریت قدس برگزار می‌شود و این مهمترین مساله جهان اسلام است. امیدواریم که این اتحاد و همزیستی مسالمت آمیز به نفع مسلمانان تمام شود و در راستای شکل گیری امت واحده اسلامی حرکت کنیم.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب در ادامه با تاکید بر این موضوع که این اجتماع بزرگی که از نخبگان سراسر جهان اسلامی تشکیل شده است پیام‌هایی را دربردارد گفتند: اولین پیام این کنفرانس پیام استقامت و وحدت است و این گردهمایی نشان می‌دهد که تفرقه در جهان اسلام شکست خورده است و در این کنفرانس اعلام می‌کنیم که جهان اسلام با تمام تنوع‌ها و یکپارچگی‌های قومی و قبیله‌ای در مسیر رسول‌الله (ص) و اسلام در حرکت است.

آیت‌الله اراکی ادامه دادند: پیام بعدی این است که آمریکا و متحدان منطقه بدانند که در برابر جبهه مقاومت شکست خورده‌اند و تشکیل این اجتماع بزرگ که از سران مقاومت در آن حضور دارند پیام پیرزوی است و پیام بعدی این کنفرانس این است که انقلاب اسلامی در مقابل آمریکا به پیروزی رسیده است و برگزاری این اجلاس که صدها شخصیت تراز اول در آن حضور دارند نشان دهنده‌ی این است که جمهوری اسلامی محور منطقه است و در برابر تهدیدات همواره پیروز است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان کردند: پیام بعدی این کنفرانس اعلام شکست سلطه آمریکا بر جهان و آغاز اوفول تمدن ضد بشری آمریکا و پایان سلطه گری آن است. همچنین پیام آخر این کنفرانس اعلام پشتیبانی و حمایت از ملت‌های مقاومت و مردمی است که در برابر آمریکا و صهیونیست‌ها ایستاده‌اند و ما همواره از مردم یمن و تمامی مظلومین جهان حمایت و پشتیبانی می‌کنیم.

 

 

 

0 نظر

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها