شنبه 28 دي 1398 22 جمادی‌الاول 1441 Saturday 18 January 2020

.

.

آیت الله اراکی:غربی ها جایگاه زنان در جوامع اسلامی را وارونه جلوه می دهند
1397/12/01

آیت الله اراکی:غربی ها جایگاه زنان در جوامع اسلامی را وارونه جلوه می دهند

مرضیه هاشمی، مجری آمریکایی‌الاصل شبکه خبری پرس‌تی‌وی ایران که دی ماه امسال بدون هیچ اتهامی در آمریکا بازداشت شده بود، عصر امروز با آیت الله اراکی دبیر کل مجمع تقریب دیدار کرد.

آیت الله اراکی در این دیدار ضمن قدردانی از فعالیتهای مرضیه هاشمی، خطاب به وی گفت: قطعا خداوند متعال برای شما جایگاه خاصی مقرر کرده است و این اتفاقاتی که شاهد آن  بودیم، تقدیر خدا بود که می خواست شما را در جایگاه مظلومیت قرار دهد تا ظلم ظالمین بیشتر جلوه گر شود.

وی افزود: شما مقاومت و ایستادگی کردید، صبر و مقاومت شما در جایی که  همه امواج بر خلاف حرکت شما بود، واقعا جای تقدیر دارد، چرا که ندای مظلومیت مردمان از طریق شما سر داده شد.

دبیر کل مجمع تقریب در ادامه با اشاره به آیات و داستانهایی از قرآن کریم از جمله داستان حضرت موسی(ع) خطاب به مرضیه هاشمی گفت: اتفاقی که برای شما پیش آمد، نشان دهنده این است که خداوند کار شما را مهندسی کرده و برنامه ای برایتان تدارک دیده است، پس پیشنهاد می کنم که جایگاه خود را رها نکنید و از زنان مظلوم غرب در اروپا و آمریکا دفاع کنید.

وی با بیان این مطلب افزود: زنان غربی امروز مظلوم ترین زنان دنیا هستند و عزتی ندارند؛ در سنین جوانی بیشتر از آنها استفاده ابزاری می شود و پس از آن منزوی می شوند، حال آنکه اسلام در زمینه های گوناگون  به زنان ارزش و عزت  داده است و نظام خانواده را ارزشمند می داند، اما غربی ها جایگاه زنان در جوامع اسلامی را وارونه جلوه می دهند،پیشنهاد میکنم بر معرفی جایگاه واقعی زن در  اسلام  تمرکز کرده، مفاهیم دقیق تعلیمات اسلامی را به دنیای غرب اعلام کنید.

آیت الله اراکی همچنین به مرضیه هاشمی پیشنهاد کرد، پیوندهایی با خانمهای که در زندانهای  غرب تحت شکنجه هستند، برقرار کرده و  در دفاع از حقوق آنان تلاش کند.

آیت الله اراکی ضمن آرزوی موفقیت برای مرضیه هاشمی، اظهار داشت: برای کارهای  کوچکی که در راه خدا انجام می شود، اثرات بزرگی است و ما حاضریم در هر کاری که شما بخواهید در مسیر حق انجام دهید، همکاری داشته باشیم.

دبیر کل مجمع تقریب در پایان به پاس قدردانی از خبرنگار آمریکایی الاصل شبکه پرس تی وی، هدیه ای به رسم یادبود به وی تقدیم کرد.

گفتنی است، مرضیه هاشمی،‌ اواخر دی ماه امسال بدون داشتن هیچ گونه اتهام مشخصی ‌در شهر «واشنگتن دی سی» بازداشت شد؛ این خبرنگار پرس‌تی‌وی برای دیدار با خانواده و برادر بیمار خود به «واشنگتن دی سی» سفر کرده بود که از سوی مأموران آمریکایی بازداشت  و  بعد از ۱۱ روز بازداشت، بدون متهم شدن به هیچ جرمی آزاد شد.

منبع:خبرگزاری تقریب

0 نظر

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها