شنبه 28 دي 1398 22 جمادی‌الاول 1441 Saturday 18 January 2020

.

.

همایش بزرگ طلیعه کوثر در روستای توریان
1397/11/11

همایش بزرگ طلیعه کوثر در روستای توریان

اداره کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی همایشی با عنوان طلیعه کوثر ویژه بانوان   در روستای توریان از توابع قشم برگزار گردید .

 در این همایش خانم دکتر شریعتی سخنرانی فرمودند و جوایزی را اهدا نمودند و همچنین جناب دکتر نخی از معاونت ایران هم مباحث تقریبی در این همایش داشتند تواشیح بسیار زیبایی توسط طلاب اهل سنت اجرا گردید و یکی از بانوان مبارز انقلابی  خاطرات دوران انقلاب خود را بیان فرمودند

سرکار خانم دکتر شریعتی در جمع طلاب خواهران اهل سنت و تشیع در اردوی آموزشی تقریبی در استان هرمزگان

در این اردو آموزشی پس از تلاوت قرآن کریم، در ادامه سخنرانی سرکار خانم دکتر شریعتی و بعد جناب آقای دکتر نخی صورت گرفت و در انتها به طلابی که پاسخگوی سوالات سرکار خانم دکتر شریعتی و جناب آقای نخی بودند جوایزی اهداء گردید و هم چنین به فعالان فرهنگی تقریبی جزیره قشم لوح تقدیر و هدیه اهداء گردید.

 

چکیده سخنرانی سرکا خانم دکتر شریعتی در اردوی آموزشی و تقریبی 

در روستای توریان شهرستان قشم:

ابتدا عرض سلام به همه خواهران بزرگوار قشم داشتند و سلام آیت الله اراکی دبیرکل محترم مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را به همه ی مهمانان عرضه داشتند.

 اداره کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب  مذاهب اسلامی همکاری با شما بزرگواران را افتخار خود می داند؛ 

و با اشاره به آیات قرآن کریم فرمودند: زندگی سعادت بخش در گرو عملکرد مؤمنانه زن و مرد است و هرکدام از ما وظیفه ای سنگین داریم ...

خواهران بزرگوار ما چهل سالگی انقلاب را شاهد هستیم و امام خمینی) ره(  مسیر تکامل را برای ما گشودند و مداد علما و دماء شهدا پشتوانه ی ما هستند. 

به ویژه تأثیرگذاری زنان در عرصه های مختلف در این انقلاب قابل توجه بوده و هست، ما بر این باوریم هرجا که زنان نقش علمی و فرهنگی و اجتماعی و معنوی خود را پر رنگ و اثر بخش کرده اند در سلامت جامعه تأثیر داشته اند،

 زنان مادرند و بهشت زیر پایشان است و دامان پاکشان عروج نیکان و فرهیختگان است و نیز دختران پاکدامن جامعه سرمایه های جامعه هستند ،

خواهرانی با معنویت و تاثیر گذارند و الگوی تقوا هستند؛ زن در سعادت مندی جامعه نقش آفرین است. 

خواهران عزیز جمهوری اسلامی ایران با تنوع آب و هوایی و ویژگی های خاص و مردمان خوب و با محبتی که دارد و موجب افتخار همگان است.

 امام راحل (ره) سال های آغازین انقلاب فرمودند زن انسان ساز است همانطور که قرآن انسان ساز است و این وظیفه ی ما را سنگین میکند. امروز مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برنامه کاری اش را پیرامون محبت و مودت و تقریب قرار داده و این پرچم به دست شما بانوان

بزرگوار هم است که هم در خانه مدیر و آرامش بخش هستید و هم از فعالین جامعه و کتاب آسمانی ما در مسیر زندگی راهنمای ماست.

کسانی که در این مسیر هستند سعادت مند دنیا و آخرت می باشند و ما امروز در سراسر ایران شاهد وحدت و همزیستی و همراهی و همدلی همه مردم هستیم، مسلمانانی که قرآن و کعبه و پیامبر واحد دارند، خواهران بزرگوار که زندگی خود را برای پیشبرد اسلام و دین قرار داده اید، بدانید آینه تمام نمای وحدت و علم و محبت در جهان بشری هستید و کشورهای مسلمان خودشان را در آینه شما نگاه می کنند. 

اگر ما امروز به این اقتدار بین المللی و ملی رسیده ایم اینها نتایج تلاش های زنان و مردان در چهل سال است .  در هشت سال دفاع مقدس پرچم دار دفاع و حامی مجاهدان فی سبیل الله بودید.

خواهران بزرگوار بدانید شما سرمایه های نظام ولایی هستید و هرچه عمل کنید سرمایه دنیا و آخرت شماست و شما مربیان نسل جوان هستید، ما زنان تنها یک عنوان نداریم و نسبت های فراوان داریم و آئینه دار تعلیم و تربیت هستیم، از دامن زن مرد به معراج می رود. 

 

حجاب و دیانت زنان سرمایه کار و اشتغال و تحصیل همگان است و بدون این سرمایه نمیشود گام برداشت.

امروز میخواهیم با حضرت فاطمه سلام الله علیها دختر پیامبر صل الله علیه و آله پیمان ببندیم...    

و در مکتب هدایت و تربیتش درس آموز محبت و انسانیت و معنویت باشیم.   

پیامبراکرم (صل الله علیه و آله) نام دخترش را اُم ابیها نهاده، یعنی مادر پدر، که این نشان دهنده این است که وجود حضرت زهرا سلام الله علیها حافظ دستاوردهای رسالت پدر است.  

فاطمه زهرا  (سلام الله علیها) الگوی ما زنان هستند و ما در جمع تقریبی بانوان هستیم و برای پیشبرد اهداف اسلام ، نمی گذاریم دشمنان، اسلام واقعی را نابود کنند و ما هر روز شکوه اسلام عزیز را بیشتر می کنیم.

اینک شاهدیم انقلاب به ثمر رسیده و جهان اسلام بیدار شده است.  تمام جهان به ما چشم دوخته اند و شاهد عملکرد ما هستند، امروز مقام معظم رهبری (مدظله العالی) راه را آماده نموده اند؛

چهل سالگی انقلاب به همه جهانیان اقتدار و بزرگی این نظام ولایی را نشان داد و هم چنین سلحشوری و مجاهدت زنان و مردان.

در این انقلاب الهی را ما حضرت زهرا سلام الله علیها را داریم، زنان بزرگی در جهان اسلام درخشیده اند که بزرگ آنان حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و مادر بزرگوارشان حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها است و ما الگوهای فراوان داریم...  از جمله زینب کبری سلام الله علیها و فاطمه معصومه سلام الله علیها... پس ما با بهره گیری از الگوها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و رهنمودهای رهبر گرانقدر و بهره گیری از میراث شهدا پیش به سوی آینده هستیم در جهت حفظ عظمت اسلام و تحقق اهداف قرآن و عترت و سنت پیامبر(صل الله علیه و آله)به پیش می رویم.

در انتها سوالاتی از بزرگواران پرسیده شد و جوایزی به آنان اهداء گردید.

0 نظر

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها