جمعه 4 بهمن 1398 28 جمادی‌الاول 1441 Friday 24 January 2020

.

.

دیدار مدیرکل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با حجت الاسلام و المسلمين حاج آقاي عبادي نماينده محترم ولي فقيه در استان و امام جمعه محترم  بيرجند
1397/07/30

دیدار مدیرکل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با حجت الاسلام و المسلمين حاج آقاي عبادي نماينده محترم ولي فقيه در استان و امام جمعه محترم بيرجند

سرکار خانم دکتر شریعتی در سفر استانی به خراسان جنوبی دیدار و نشست با حجت الاسلام و المسلمين حاج آقاي عبادي نماينده  محترم ولي فقيه در استان و امام جمعه محترم  بيرجند داشتند .

سرکارخانم دکتر شریعتی در ادامه بیانات ایشان ازجناب حجت الاسلام و المسلمين حاج آقاي عبادي  تشکر و قدردانی نمودند و بابت رهنمودهای بسیار ارزشمند نماینده محترم ولی فقیه ابراز خرسندی نمودند و سلام آیت الله اراکی  دبیر کل محترم مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را خدمت ایشان ابلاغ نمودند و گزارشاتی از فعالیتهای تقریبی اداره کل امور بانوان ارائه دادند و تاکید فراوانی روی وحدت مذاهب اسلامی داشتند .

و هم چنین در رابطه با نقش مهم علما و بانوان در جامعه نیز مطالبی را مطرح فرمودند و در ادامه  فرمودند: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی یک کار تقریبی و وحدت را در داخل کشور و کشورهای مسلمان سامان دهی می کند.

و با اشاره به اینکه سالی یک مرتبه اجلاس جهانی وحدت در کشور برگزار می شود، بیان کردند : در این اجلاس نزدیک به ۱۰۰ نفر از رهبران کشورهای اسلامی شرکت می کنند.

مدیرکل  محترم امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی  در ادامه فرمودند : در سطح کشور یا حتی کشورهای همسایه فعالیت هایی بر مبنای وحدت و تقریب برگزار می شود تا از فتنه ها و توطئه های وهابیت، داعش و تکفیری جلوگیری شود.

همچنین در استان هایی که در کشور جمعیت اهل تسنن آن قابل توجه بوده فعالیت های فرهنگی بر مبنای قرآن و عترت داریم که استقبال خوبی نیز شده است.

و با اشاره به برگزاری مراسمی به مناسبت تولد حضرت زهرا(س) در کربلا، بیان داشتند: مقالاتی که در مدح و ستایش حضرت فاطمه(ص) از سوی برداران اهل سنت ارائه شد، قابل توجه بود.

مدیرکل محترم امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه سال گذشته اجلاس جهانی سادات را برگزار کردیم، فرمودند: بیش از دو هزار سادات اهل تسنن در این اجلاس شرکت کردند.

 خانم دکتر شریعتی با بیان اینکه  در استان سیستان و بلوچستان، کردستان، کهکیلویه و بویر احمد، هرمزگان، آذربایجان غربی، کرمانشاه و خراسان رضوی فعالیت های گسترده های پیرامون تحقق اهداف اسلامی قرآن و عترت پیامبر(ص) داریم، گفتند: در این راستا سال گذشته در کردستان و شهر سنندج در ایام تولد حضرت زهرا(س) همایش بانوی فضیلت را برگزار کردیم.

در این همایش مولوی های اهل تسنن جزء سخنرانی ها بودند و بیش از ۷۰ درصد مقالات در شان و منزلت حضرت از برداران اهل سنت بود.

مدیرکل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تأکید بر اینکه این فعالیت ها را ادامه می دهیم تا تنویر افکار عمومی در مسیر قران و عترت شود،فرمودند: از علما و صاحبان اهل علم و دانش می خواهیم راهکارهایی برای پیشبرد اهداف انقلا اسلامی بدهند.

 

0 نظر

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها