دوشنبه 30 دي 1398 24 جمادی‌الاول 1441 Monday 20 January 2020

.

.

بیاناتی از سرکار خانم دکتر مجتهدزاده در نشست تقریبی بانوان به مناسبت دهه کرامت
1398/04/16

بیاناتی از سرکار خانم دکتر مجتهدزاده در نشست تقریبی بانوان به مناسبت دهه کرامت

سرکار خانم دکتر مجتهدزاده ریاست محترم  سازمان  نشرآثار و  ارزشهای دفاع مقدس، در نشست تقریبی بانوان فرهیخته و نخبه که به  مناسبت ایام دهه کرامت در دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی برگزار گردید، بیاناتی را ایراد نمودند.

سرکار خانم دکتر مجتهدزاده فرمودند: مقام معظم رهبری در دیدار شركت كنندگان در اجلاس زنان و بيداري اسلامي اعلام کردند که «صد سال است، دشمنان به هر وسیله ای می خواهند زنان را از هویت اسلامی خودشان دور کنند، بر عهده نخبگان است که هویت اصلی زن را به او برگردانند» پس  در اداره کل امور بانوان مجمع تقریب باید بر این نکته تأکید شود.

 

ایشان در ادامه فرمودند: مقام معظم رهبری هچنین فرمودند، در هر حرکتی که زنان حضور داشته باشند، آن حرکت رشد مضاعفی خواهد داشت.

 

و هم چنین تصریح نمودند:یکی از مؤلفه هایی که در فرایند تحقق تمدن اسلامی باید به آن توجه شود، مسأله خود باوری است، خودباوری که با وقوع انقلاب اسلامی در ما ایجاد شده، خود نقطه حرکتی در جهان است.

 

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود فرمودند: برای تحقق تمدن نوین اسلامی یکی از مهمترین مسائلی که باید به آن جامه عمل بپوشانیم، درس گرفتن از تجارب گذشتگان و استفاده از ظرفیت افرادی است که در حوزه مقاومت الگو و اسوه صبر هستند.

 

خانم دکتر مجتهدزاده  با اشاره به قدرت نظامی ایران، اظهار کردند: ملتی که جنگ را به آن تحمیل کردند، امروز به جایی رسیده است که نه تنها قدرت بازدارندگی دارد، بلکه می تواند حالت تهاجمی هم داشته باشد و این از برکتهای دفاع مقدس و سبک زندگی اسلامی در آن زمان است که باید بازسازی و بازنمایی و در اختیار نسل جوان قرار داده شود تا بتواند آینده خوبی برای خود رقم بزند و همه با کمک هم به سمت تمدن نوین اسلامی گام برداریم.

 

گفتنی است، پیش از ظهر امروز نشست صمیمانه دهه کرامت از طرف اداره کل امور بانوان مجمع تقریب و با حضور معاون امور ایران و مدیر کل امور بانوان مجمع تقریب و جمعی از بانوان فرهیحته تقریبی در سالن همایشهای دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد.

 

0 نظر

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها