دوشنبه 30 دي 1398 24 جمادی‌الاول 1441 Monday 20 January 2020

.

.

تشکل بین المللی حقوق زنان مسلمان آغاز به کار کرد
1398/07/03

تشکل بین المللی حقوق زنان مسلمان آغاز به کار کرد

به همت مدیر کل امور بانوان مجمع تقریب، « تشکل بین المللی حقوق زنان مسلمان» آغاز به کار کرد.

در چهارمین نشست کمیته بانوان سی و سومین کنفرانس وحدت که به ریاست شهین کربلایی و با حضور اعضای این کمتیه برگزار شد، موجودیت تشکل حقوقی تحت عنوان«تشکل بین المللی حقوق زنان مسلمان» اعلام شد.

در این تشکل که با حضور بانوان حقوقدان و اساتید مدعو در رشته ی فقه اسلامی از مراکز و دانشگاه های مختلف ترتیب یافت، هر یک از شرکت کنندگان ضمن اشاره به جایگاه حقوقی زنان مسلمان در فقه اسلامی و قانون اساسی کشور جمهوری اسلامی ایران به لزوم اهمیّت حضور زنان حقوقدان در بخشهای علمی، آموزشی و حقوقی در محافل و مراکز داخلی و بین المللی تأکید نمودند.

استفاده از ظرفیت زنان در حوزه های مختلف از جمله ارتباط برقرار کردن با سازمان های ملی و بین المللی در زمینه دفاع از حقوق زنان مسلمان در جهان و بحث عدالت جنسیتی و جایگاه زن که از طرف کشور ایران در مجامع بین المللی مطرح شده است، مقابله با تهدیدات صورت گرفته علیه زنان مسلمان در قالبهای مختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی وحقوقی و نیز اهمیت طرح موضوع خانواده در سطح بین الملل و پرچم دار بودن جمهوری اسلامی ایران در این زمینه با بهره گیری از آموزه های اسلامی، از جمله اهداف این تشکل است.

شهین کربلایی مدیر کل امور بانوان مجمع تقریب در چهارمین نشست کمیته بانوان به تشریح دیگر زمینه های فعالیت های این تشکل از جمله آموزش مسائل حقوقی و اجتماعی و حقوق خانواده و ... پرداخت و پس از بحث و تبادل نظر پیرامون تصویب نام این تشکل، مقرر شد، اعضای تشکل مذکور فعالیتهای تقریبی خود را آغاز کنند.

هم چنین آماده سازی مقالات لازم در چهارچوب عناوین مربوط به سی و سومین کنفرانس وحدت و نیز تهیه ی بندهایی از بیانیه ی مربوط به نشست بانوان در این کنفرانس از دیگر موارد خواسته شده از این تشکل توسط کمیته ی بانوان بود که با موافقت اعضاء به تصویب رسید.

 

0 نظر

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها