دوشنبه 30 دي 1398 24 جمادی‌الاول 1441 Monday 20 January 2020

.

.

تشکل تقریبی بانون ایثارگر جبهه مقاومت اسلامی آغاز به کارکرد
1398/07/14

تشکل تقریبی بانون ایثارگر جبهه مقاومت اسلامی آغاز به کارکرد

اولین جلسه تشکل بانوان ایثارگر جبهه مقاومت اسلامی در محل اداره کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تشکیل شد.

 در این جلسه که با حضور نمایندگانی از خانواده های معظّم شهدا از جمله شهدای ترور، شهدای منا، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافعین حرم، شهدای فاطمیون، ... تشکیل شد. ابتدا شهین کربلایی مدیرکل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به بیان اهداف تشکیل این جلسه پرداخت.

 

سپس وی با اشاره به نقش و اهمیت حضور زنان در مبارزات قبل و پس از انقلاب اسلامی ایران به نقش و حضور خانواده های شهدا، اسرا، مفقودین و جانبازان در جنگ تحمیلی و نقش و اهمیت حضور ایشان در موضوع دفاع از حرم حضرت زینب سلام الله علیها و لزوم دفاع از ارزشهای اسلامی بیان داشت: امروز در عرصه ی جهانی همه کشورها به دنبال معرفی الگوی برتر زن در جهان هستند و برای ما چه الگویی بهتر از معرفی زن مسلمان ایرانی که در همه ی عرصه های واقعی زندگی، چه عرصه ی مرارتها، سختیها و تنگناهای عقیدتی و سیاسی در قبل از انقلاب و چه عرصه ی جنگ و دفاع مقدس پس از انقلاب و نیز پس از جنگ در صحنه های اجتماعی اعم از اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و نظامی و اعتقادی و علمی امتحان خود را این چنین به زیبایی و صحت انجام داده است.

وی کنفرانس وحدت را بهترین عرصه جهت معرفی این الگو به زنان آزاده ی جهان نامید و ابراز امیدواری کرد که کنفرانس امسال بتواند پلی ارتباطی باشد جهت تعامل و آشنایی هر چه بیشتر بین زن مسلمان ایرانی و زنان مسلمان در سایر کشورهای جهان که بعنوان میهمان در این کنفرانس شرکت خواهند کرد.

وی با ضروری خواندن حضور جدی بانوان ایثارگر در این کنفرانس بر اهمیت ادامه ی راه شهیدان توسط دیگر اقشار اجتماعی تأکید نمود.

در ادامه جلسه، شرکت کنندگان در زمینه ی ارتقاء توانمندی و تقویت خانواده ها در رابطه با مسائل فرهنگی و آموزش مهارت ها و توان معنوی زنان و دختران در خانواده شهدا بحث و گفتگو کردند.

هم چنین در الویت قرار گرفتن معرفی شهدا بعنوان الگوهای عملی در راستای دفاع از اسلام و مسلمین، معرفی خانواده های معظّم شهدا به عنوان الگوی اخلاق، ایثار و فداکاری به جامعه جهانی و هم به عنوان الگوی طراز اسلامی و نیز بررسی راههای آشناسازی نسل جوان با اهداف این شهدا از جمله دیگر مباحثی بود که در این جلسه عنوان شد. 

 

 

0 نظر

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها