شنبه 28 دي 1398 22 جمادی‌الاول 1441 Saturday 18 January 2020

.

.

اشاره به بیانات سرکار خانم دکتر رکن آبادی در نشست تقریبی بانوان به مناسبت دهه کرامت
1398/04/16

اشاره به بیانات سرکار خانم دکتر رکن آبادی در نشست تقریبی بانوان به مناسبت دهه کرامت

سرکار خانم دکتر رکن آبادی ریاست محترم اداره زنان و کودکان مجمع جهانی اهل بیت علیه السلام در نشست تقریبی بانوان نخبه در روز شنبه 15 تیرماه در دانشگاه مذاهب اسلامی حضورپیدا کرده  و سخنرانی نمودند.

 

دراین نشست صمیمانه ای که به مناسبت ایام دهه کرامت، توسط  اداره کل امور بانوان مجمع تقریب برگزار گردید، خانم دکتر رکن آبادی فرمودند:

در آیات مختلف قرآن کریم به جایگاه و  نقش مؤثر زنان در جامعه اشاره شده است و بر اساس این آیات، زنان نه تنها می توانند الگویی برای جنس خود بلکه می توانند الگویی برای زنان و مردان مؤمن باشند.

 

ایشان افزودند:زن جایگاه والایی دارد که با رعایت تقوی و بندگی خداوند به این مقام دست پیدا می کند، زنان همچنین نقش مهمی در تقریب مذاهب دارند و با تقویت استعدادهایی که خداوند به او عنایت کرده و ظرفیتهای وجودی خود، می تواند به درجات والای الهی دست یابد.

 

سرکار خانم دکتر رکن آبادی فرمودند:یکی از وظایف زن امروز همسرداری و فرزندداری است، زنی که بتواند مشارکت در اجتماع داشته باشد، پیرو واقعی حضرت زهرا(سلام الله علیها) است؛ تلاش و حضور زن  در اجتماع خود نوعی عبادت است، اما توجه به خانواده باید در اولویت باشد؛ زنی که بتواند در عین اینکه به خانواده خود به خوبی می رسد، مشارکت اجتماعی مؤثر نیز داشته باشد، این زن دانا و اگاه است و روز به روز توانمندتر می شود و هم به خانواده و هم اجتماع خدمت می کند.

 

ایشان در پایان با بیان اینکه نشستهای این چنینی به نوعی طراحی برای دیپلماسی تقریب در حوزه بانوان است، تأکید کردند که هر یک از ما باید در جایگاهی که هستیم تکلیف الهی خود را به خوبی  انجام برسانیم و با یاری هم حرکت وحدت را به ثمر برسانیم.

 

 

0 نظر

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها