دوشنبه 30 دي 1398 24 جمادی‌الاول 1441 Monday 20 January 2020

.

.

سومین جلسه تشکل تقریبی بانوان قرآنی جهان اسلام برگزار شد
1398/06/06

سومین جلسه تشکل تقریبی بانوان قرآنی جهان اسلام برگزار شد

سومین جلسه تشکل تقریبی بانوان قرآنی جهان اسلام با حضور مدیر کل امور بانوان مجمع تقریب مذاهب و جمعی از بانوان فرهیخته قرآنی و اساتید دانشگاهی برگزار شد. 

«شهین کربلایی» مدیر کل امور بانوان مجمع تقریب مذاهب، در ابتدای این نشست ضمن تبریک به مناسبت اعیاد قربان و غدیر، بر اهمیت فعالیتهای مجمع تقریب در برهه کنونی تأکید کرد.

در این جلسه اهداف تشکل تقریبی بانوان قرآنی جهان اسلام مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در مورد محتواهای قابل ارائه در کنفرانس وحدت، تبادل نظر شد و پیشنهاد گردید محتوای یکی ازغرفه ها مربوط به نقش علمای شیعه و اهل سنت در وحدت و تقریب مذاهب باشد و غرفه ای نیز به آثار هنری قرآنی شیعه و اهل سنت اختصاص یابد.

از جمله پیشنهادات مطرح شده در این جلسه، ارائه فراخوان برای ارائه مقالاتی با موضوع مقاومت در قرآن، فلسطین، بیانیه گام دوم انقلاب، نقش زنان در مقاومت، بررسی الگوی زنان مقاوم در قرآن، نقش استراتژیک زنان فلسطینی در مقاومت و ... بود.

در این جلسه همچنین پیشنهاد شد تا زمینه حضور نویسندگان مقالات در کنفرانس وحدت و همچنین امکان چاپ مقالات و ترجمه آنها نیز فراهم شود و در اختیار میهمانان کنفرانس قرار گیرد و پاورپوینت بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری با تأکید بر مبانی قرآنی  نیز در نمایشگاه بانوان مربوط به کنفرانس در معرض دید میهمانان قرار گیرد.

همچنین پیشنهاد شد، انیمیشنهایی مربوط به سیره پیامبر(ص) مخصوص کودکان در حاشیه کنفرانس وحدت به نمایش گذاشته شود.

0 نظر

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها