چاپ کردن این صفحه
چهارمین جلسه کمیته بانوان سی و سومین کنفرانس وحدت برگزار شد
1398/07/03

چهارمین جلسه کمیته بانوان سی و سومین کنفرانس وحدت برگزار شد

چهارمین جلسه کمیته بانوان سی و سومین کنفرانس وحدت، با حضور اعضای این کمیته  در محل مجمع تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد.

چهارمین جلسه کمیته بانوان سی و سومین کنفرانس وحدت به ریاست شهین کربلایی، مدیر کل امور بانوان مجمع تقریب مذاهب و با حضور اعضای این کمیته  در محل مجمع تقریب برگزار شد.

مدیر کل امور بانوان مجمع تقریب، در این نشست ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری امام حسین(ع) به اهمیت ادامه ی حرکت عاشورا توسط حضرت زینب (علیه السلام) و کاروان عاشورا اشاره و حرکت آگاهانه ی زنان مسلمان علیه ظلم در جهان را منبعث از این قیام عنوان نمود.

وی در ادامه ضمن اشاره به فعالیت های ستاد برگزاری سی و سومین کنفرانس وحدت، گزارشی از جلسات مربوط به کمیته امور بانوان در ستاد و دیگر کمیته ها از جمله کمیته فرهنگی و اجتماعی و رسانه مصوبات آن را ارائه داد.

هم چنین در این نشست پیشنهاد شد، بندهایی از بیانیه پایانی سی و سومین کنفرانس وحدت، که ناظر بر وضعیت زنان مسلمان در دیگرکشورهاست با همکاری کمیته امور بانوان تنظیم شود.

پرداختن به موضوع قدس و نقش آن در تقریب مذاهب، اهمیت میراث پیامبر گرامی اسلام (ص)، استفاده از ظرفیت راهپیمایی اربعین با توجه به مشارکت گسترده افراد از مذاهب مختلف در این راهپیمایی، اهمیت فقه مقاومت، نقش تاریخی مسلمانان در آزادسازی قدس از منظر فقه اسلامی از جمله دیگر مواردی بود که در این نشست بر آن تأکید شد.

در نشست کمیته امور بانوان همچنین مقرر شد، با توجه به امر بروزرسانی اطلاعات، فراخوان مقالات سی و سومین کنفرانس وحدت، بار دیگر به دانشگاهها و مراکز علمی و  حوزوی ارائه شود.

در پایان بر اساس دستور جلسه در نشست چهارم کمیته بانوان مسئولان تشکل های تقریبی قرآنی و کارآفرینی گزارشی کوتاه از فعالیت های خویش را بیان نمودند.

 

0 نظر