شنبه 28 دي 1398 22 جمادی‌الاول 1441 Saturday 18 January 2020

.

.

تجدید میثاق شرکت کنندگان کنفرانس وحدت با آرمان های بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی
1398/09/19

تجدید میثاق شرکت کنندگان کنفرانس وحدت با آرمان های بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی

 اداره کل امور بانوان در چهارشنبه شب 22 آبان ماه با دیدار از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران  تجدید میثاق کردند.

  

 

، آیت الله اراکی - دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی - و اعضای کنفرانس وحدت اسلامی مجمع تقریب مذاهب اسلامی شامگاه چهارشنبه  22 آبان ماه با حضور در حرم مطهر امام خمینی(ره) با آرمان‌های والای ایشان، رهبری و شهدا تجدید میثاق کردند.

شرکت‌کنندگان در این مراسم، با نثار تاج گل و قرائت فاتحه و ادای احترام به مقام شامخ معمار کبیر انقلاب اسلامی، با آرمان‌های والای امام راحل، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب تجدید میثاق کردند.

اعضای کنفرانس وحدت اسلامی از کلیه کشور های اسلامی در حرم مطهر امام خمینی (ره) حضور پیدا کرده‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین "سید حسن خمینی"  در مراسم تجدید میثاق میهمانان سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با آرمان‌های امام خمینی (ره)، در حرم مطهر، با بیان اینکه آیه شریفه «وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا» رمز هویت امت اسلامی است، اظهار داشت: این آیه به صراحت از "اخوت" به عنوان نعمت خداوند می گوید و به تعبیر برخی از بزرگان جهان اسلام، معجزه پیامبر(ص) در کنار قرآن، تجمیع همه انسانها بود و همه باید در این راه یکصدا باشیم.

وی با تأکید بر اینکه اگر می‌خواهید در جهان سعادتمند شوید یکپارچه باشید، اظهار داشت: تعبیر "برادری" در امت اسلامی یک تعبیر بسیار بلند است ومعجزه پیامبر(ص) این بود که دشمنی‌ها را کنار گذاشت و به جنگ‌ها پایان داد.

سید حسن خمینی گفت: علامه طباطبایی در تفسیر المیزان ذیل همین آیه می‌فرماید؛ کار منافقین این بود که جامعه اسلامی را چند پاره کنند و دعوا ایجاد کنند و کردند.

وی اظهار داشت: آنان در دوره‌های نخست بعد از پیامبر(ص) چندان قدرت نداشتند، ولی آن موج و فضای اولیه در اثر تلاش منافقین از بین رفت.

سید حسن خمینی افزود: بی جهت نیست که وقتی انقلاب اسلامی به رهبری امام شکل گرفت، یک صدای جهانی بیشتر نداشت و آن این بود که «ای مستضعفان متحد شوید».

یادگارامام گفت: اگر منافقین در دوره پیامبر(ص) نفاق خودشان را از ایجاد اختلاف شروع کردند، بعد از انقلاب ما هم دمیدن بر این اختلافات در جهان اسلام روز به روز توسط ناآگاهان یا آگاهان خائن انجام شد.

وی افزود: دردمندان جهان، شیعه و سنی نداشت، فریاد زدند و گفتند صدایی که تفرقه ایجاد کند به تعبیر رهبر معظم انقلاب، یا اسلام سنی آمریکایی است و یا اسلام شیعی انگلیسی.

سید حسن خمینی با تأکید بر اینکه اختلاف ریشه اسلام را می‌خشکاند، افزود: بسنده کردن به سخنان سخیف، ماندن در گذشته، توجه نکردن به آینده، فضایی به وجود آورد که چندین سال پیش نحله تکفیری عظیمی را پدید آورد و فاجعه آفرید.

وی ادامه داد: هرکسی بذر تنفر بکارد، درخت اختلاف بر می‌خیزد، امروز هم باید بذر محبت ریخت و میوه محبت برداشت کرد.

سید حسن خمینی گفت: امت ایران به تبع فرمان بنیادین امام و هدایتی که بعد از او رهبر معظم انقلاب در این مسیر به کمال داشتند، پرچمدار وحدت امت اسلامی بود، هست و خواهد بود.

وی بیان کرد:. تلاش دوستان ما در مجمع تقریب گوشه ای از تلاش‌ها و جلوه‌ای از همت‌ها و نمادی از اراده مردم ایران و دوستداران امام برای اتحاد است.

یادگارامام افزود: از پیچ‌های تاریخی تندی گذشتیم و به رغم لطماتی که زدند، اما درخت امت اسلامی بارورتر شد و بیداری پدید آمد.

وی افزود: شاید ده‌ها سال پیش بسیاری افراد فکر می‌کردند همه اینها یک بازی است؛ اما امروز اثر بزرگ و لطمات بزرگی که امثال داعش و تفکرات تکفیری ایجاد کردند، نشان داد که آن هشدارها نگاه عالمانه ای بود که در جان‌های اندیشمندان جهان اسلام شکل گرفت.

یادگارامام با بیان اینکه وجود رژیم اشغالگر وغده سرطانی یک دشنام علنی به پیامبر(ص) است و باید آن را حذف کنیم، افزود: این غده یک درد جانکاه بر امت اسلامی است که سرزمین امت اسلامی زیر یوغ یک تفکر نژادپرست قرار داده است.

وی ادامه داد: امروز قدس مانند تمام نیم قرن گذشته و بلکه بیشتر، پرچم آزادی‌خواهی مسلمانان است و اصل داستان ما فلسطین و توجه به این کانون بزرگ آزادی خواهی است.

سید حسن خمینی با بیان اینکه دشمنان تلاش‌های زیادی کردند که اختلاف بیندازند، گفت: دشمن جهالت، آگاهی است و در مقابل رژیم صهیونیستی هم بیش از هر چیزی نیازمند آگاهی و دانش هستیم.

وی بیان کرد:امت اسلامی باید به قدرت خودش واقف شود و به وحدت کلمه خودش در مسأله فلسطین بیشتر دست یابد و حاکمان جاهل، نادان یا خائنی که بر این کشورها حکومت می‌کنند و تنها استمرار خودشان را می بینند بیشتر تعدیل شوند.

سید حسن خمینی در ادامه با بیان اینکه ایران کشور وحدت امت اسلامی است، اظهار داشت: البته در میان ایرانی‌ها هم کسانی هستند که از وحدت سخن نمی ‌گویند، اما صدایی که از گلوی رهبر معظم انقلاب به عنوان جانشین امام و از گلوی تاریخ انقلاب و قلم و بیان امام بر می آید، وحدت، وحدت و وحدت است.

وی اضافه کرد: کنفرانس وحدت بسیار ارزشمند است و تلاشی که دست اندرکاران این اجلاس انجام می دهند کاری بسیار به موقع و مناسب است.

 

در ادامه آیت الله "محسن اراکی" دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی  طی سخنانی در مراسم تجدید میثاق میهمانان سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با آرمان‌های امام خمینی (ره)، در حرم مطهر اظهار داشت: روزگاری صدای تکفیر در جهان اسلام بلند بود، اما امروز این صدا به گوش نمی‌رسد و امروز صدای وحدت در حال شنیده شدن است و این پرچم وحدت است که امروز در حال احتزاز است.

وی گفت: این بشارت را به همه طلایه داران وحدت می‌دهیم که تلاش تلاشگران وحدت در حال تحقق و موج تکفیر شکست خورده و در حال به انزوا رفتن است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب افزود: امام خمینی (ره) در همه جای جهان اسلام زنده است و نور ایشان بر همه جای جهان می‌تابد و همه متفکران جهان اسلام راه ایشان را می‌پیمایند و امیدواریم با نایب بر حق ایشان حضرت امام خامنه‌ای ادامه این مسیر را بپیماییم و تا حضور حضرت حجت (عج) این مسیر را ادامه دهیم.

آیت الله اراکی گفت: کنفرانس امسال با شعار "وحدت امت اسلام در دفاع از مسجد الاقصی" کار خودش را فردا با سخنان رئیس جمهور آغاز می‌کند و پس فردا همه میهمانان به دیدار رهبری مشرف و از بیانات ایشان بهره مند می‌شوند.

حاضرین افزون بر قرائت قرآن و فاتحه برای امام راحل، یاد و نام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشتند.

 

 

 

 

 

 

0 نظر

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها