شنبه 28 دي 1398 22 جمادی‌الاول 1441 Saturday 18 January 2020

.

.

حضور و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای علم الهدی در نشست تقریبی بانوان به مناسبت دهه کرامت
1398/04/16

حضور و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای علم الهدی در نشست تقریبی بانوان به مناسبت دهه کرامت

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای علم الهدی معاون محترم  امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، مهمان نشست تقریبی ویژه بانوان  فرهیخته و نخبه شدند؛

این نشست توسط اداره کل امور بانوان مجمع تقریب در15 تیر ماه در محل دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی شد.

 

 

» معاون محترم امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نشست صمیمانه ای که به مناسبت ایام دهه کرامت، از طرف اداره کل امور بانوان مجمع تقریب برگزار شد، اظهار داشتند:

بسیار خوشحالیم که در جهان اسلام و در معارف خودمان الگوهایی چون حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) و حضرت معصومه(علیه السلام) را داریم که به جهان معرفی کنیم و نیازی به توسل به الگوی غربی نداریم.

 

ایشان در ادامه فرمودند:آمدن حضرت معصومه به ایران و قم یک مسأله تصادفی  و یک علاقه عادی بین خواهر و برادر نبوده است، بلکه ایشان همانند حرکتی که زینب (س) در کربلا انجام داد، برای حمایت از ولایت و امام هشتم به ایران آمدند، که در بین راه در ساوه بیمار شدند و از آنجا به قم منتقل شده و از دنیا رفتند، اما مقبره ایشان به مرکزی علمی تبدیل شد.

 

برای خیلی ها سؤال است که چرا حضرت معصومه(س) ازدواج نکردند، ایشان از نظر علمی و فقهی در درجه بسیار بالایی قرار داشتند و کسی هم کف  و همتای ایشان نبود و به همین دلیل بود که هیچ گاه ازدواج نکردند.

 

ایشان در ادامه به جایگاه و شخصیت زن در اسلام اشاره کردند و فرمودند:جایگاه زنان در اسلام کمتر از مردان نیستند و آنها نیز می توانند درجات عرفانی را طی کنند، زن دقیقا همانند مرد است، اما اساس خلقت بر این قرار گرفته که جنس مذکر و مونث با هم تلفیق شوند تا نسل انسان ادامه پیدا کند، نه در دین اسلام و نه در خلقت پرودگار به بانوان ظلم نشده است، با بعثت پیامبر(صل الله علیه و آله و سلم) اسلام آمد و زنان را نجات داد.

 

 امروز دنیای غرب از حقوق زنان دفاع نمی کند، در زمان جاهلیت جسم زن را با زنده به گور کردن نابود می کردند و امروز غرب روح زن را نابود می کند و از آن استفاده ابزاری و تجاری و هویت و شخصیت زن را نابود می کند، حال آنکه مکتب اسلام حامی حقوق زنان است و حجاب را برای زن موجب امنیت می داند نه محدودیت؛ جامعه زنان ۵۰ درصد اجتماع ما را تشکیل می دهد و نمی توان از نقش مهم  آنان چشم پوشی کرد.

 

ایشان در ادامه به فعالیتهای مجمع تقریب مذاهب اسلام اشاره کردند و فرمودند:در مجمع تقریب به دنبال سنی کردن شیعه یا شیعه کردن سنی نیستیم، به دنبال حذف مذاهب هم نیستیم، ما در 90 درصد امور اشتراک داریم و در پی تقویت اشتراکات با مذاهب اسلامی با حفظ هویت هر مذهب هستیم.

 

 امامت و خلافت بعد از رسول الله بزرگترین اختلاف ماست، بقیه موارد اختلافی در فروع است، که این اختلافات گاهی در بین خود پیروان مذاهب هم وجود دارد اما این دلیل نمی شود که هرکس فقط خودش را قبول داشته باشد؛ افراط گرایی به هر شکلی مردود است.

 

ایشانخاطرنشان کردند:مسلمانان اگر با هم متحد شوند، می توانند بزرگترین قدرت جهان را تشکیل دهند؛دولتهای اسلامی هم اگر با هم متحد باشند، نباید اجازه دهند، کشورهای غربی بر آنها حکومت کنند، دشمن از اتحاد مسلمانان می ترسد و به همین دلیل نمی گذارد کشورهای اسلامی همانند اتحادیه اروپا متحد شوند.

 

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای  علم الهدی با تأکید بر اینکه هر گونه تکفیر و تفکر داعشی مردود است، فرمودند:ما تقسیم کننده بهشت و جهنم نیستیم  و اگر کسی شهادتین را بر زبان آورد، مسلمان و مال و آبرو و خونش محترم است و کسی حق ندارد، به او تعدی کند و اگر علاوه بر اقرار زبانی در دل هم قبول داشته باشد، او مؤمن است.

 

ما همه معتقد به تقریب هستیم و باید فکرها را به هم‌نزدیک کنیم که اگر موفق شویم، فکرها را به هم‌ نزدیک کنیم، زمینه وحدت فراهم می شود.

 

 

 

0 نظر

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها